Rezervě se povedl parádně úvod utkání, když už ve 4 min vystihl Žalud špatnou rozehrávku Stýbla a skóroval téměř do prázdné branky. Ve 21 min bylo ještě veseleji a po ose F. Holeček, Vácha, Látal „uklidil“ posledně jmenovaný hlavou míč za záda Stýbla podruhé. Definitivní pojistku výsledku z první půle měl na svých kopačkách znovu Látal a po něm i Žalud s F. Holečkem, ale síť hostující svatyně se už rozvlnit nepodařilo. Hosté se také dostávali do slibných možností, ale s koncovkou nedokázali dobře naložit. Do druhé půle přišla na domácí straně vynucená střídání a nutno podotknout, že si hra až do konce utkání „nesedla“. Hosté byli více na míči, ale s optickou herní převahou si nedokázali ve finální části poradit. Chrudimští už zdaleka nebyli tak nebezpeční směrem dopředu, ale cenou výhru s houževnatým soupeřem bez obdržené branky uhájili.

1. kolo, 31. 7. 2021 v 10:15
2:0
MFK Chrudim B – FK Jiskra Heřmanův Městec

Statistiky zápasu

Branky: 4. Žalud, 21. Látal. Rozhodčí: Jureček - Klír, Mach.

Sestavy

MFK Chrudim B
Janda - Friček, Zikmunda (63 Fikejz), Kopecký D. st, Mikor, Vácha, Holeček F. (69 Šindelář), Kopecký D. ml (48 Brychnáč), Holeček V. (46 Holub), Žalud, Látal (46 Linhart)

FK Jiskra Heřmanův Městec
Stýblo - Hauf, Jablečník, Zrůst T. (46 Hlaváč), Zrůst D., Dvořáček (46 Jošt), Levinský (46 Jirásek), Salfický (75 Kosina), Pilný, Mach, Novák